Luknapi.jpg
www.luknapi.cz

Mgr. Lukáš Hálek


Duchovní praxe, celistvá osobnost, nauky růstu vědomí

„Není nic
přirozenějšího,
v životě člověka,
než meditace“
Auru můžeme vnímat buď objektivně, jako barevný závoj kolem člověka, nebo subjektivně, vnitřně. První případ jasnovidnosti je vhodný pro diagnostikování, např. v léčitelství, nebo pro objasnění životních událostí a etap. Můžeme také okamžitě vidět jak se které emoce projevují v barevném spektru vyzařování, kdo je upřímný, kdo lže
a pod. V případě vnitřního nazírání nejsme omezeni ani časem, ani prostorem. Proto abychom tak vnímali někoho
v barvách nepotřebujeme jeho fyzickou přítomnost, nemusí stát přímo před našim zrakem. Stačí, že žije, žil, nebo bude žít v existenci
– v astrálním světě.
Vyzkoušejte si cvičení pro vidění aury:
Sledujte upřeně modrý kruh. Po krátké době kolem něj spatříte jemně oranžovou barvu.
Takto v protikladech se zjevují všechny komplementární barvy.

kruh_blue.jpg, 23kB

(klikni na obrázek pro otevření do nového okna)
Auru a čakry nalezneme také u vyšších živočichů.
U těch, kteří dobře rozvinuli astrální tělo (mají pociťování, vnímání blízké světu představ, zdají se jim sny). Každopádně čakry kočky nebo psa jsou na velmi nízkém stupni rozvinutí.
Vidění aury je projekce barev astrálního těla a světa. Každý člověk může mít vidění barevnosti sebe, nebo druhých. Tato schopnost je zcela individuální, jedná se o osobní prožitek. Takže při zkoumání aury dejte vždycky pouze na vlastní cit. Ezoterika není striktní dogma,
je součástí jedinečného růstu lidské bytosti a výrazem jeho svobody.

ČLOVĚK V BARVĚ

Každý člověk, ať vidí přímo auru nebo ne, aurické vyzařování druhých vnímá podvědomě. Proto k někomu cítíme okamžité sympatie, zatímco někdo jiný je nám od prvního setkání nesympatický. Reakcí na osobnost druhého člověka může být jakákoli emoce od lásky na první pohled po panický strach. Naše vnitřní pocitové vyhodnocení je při setkání s kýmkoli bezprostřední a výrazné, jednoznačné. Neodpovídáme na hrubé fyzické tělo, reagujeme na celkové vyzařování osobnosti. Na auru, čili na astrální tělo a jeho barvy.


Komensky.jpg, 114kB barvy.png, 72kB
Barevný obrázek člověka můžeme rozdělit na tři části:

1. barvy uvnitř vajíčka

Vnitřek vajíčka odpovídá astrálnímu tělu (tělo cítivé), které bezprostředně obklopuje tělo fyzické (a rovněž tělo éterické neboli životní). Zde se barvy hodně mění a tato oblast je neustále v pohybu podle toho jak se různí náš momentální emotivní stav. Tento obrázek proto není v pravém smyslu aura, ale řekněme aktuální dlouhodobější stav astrálního těla. Je to osobnost člověka v barvách jak se jevila v době malování. Tato projekce barev se časem mění.


2. vajíčko

Vymezuje náš osobní prostor. Čím blíže je vajíčko u fyzického těla, tím menší je osobní zóna člověka. Rozvinutější duch má vajíčko silnější a osobní zóna je větší.Vajíčko také znázorňuje ochranný obal člověka. Chrání nás před nemocemi, znečištěním od okolí a od invazí druhých. Narušené vajíčko umožňuje průchod nečistotám, nemocem, nebo ovlivňování (manipulaci) z okolí. Také může jít o krajní extrovertní vyzařování (člověk se neztotožňuje se svým já, se svou osobností, ale význam mu dávají druzí, vnější okolí). Barva vajíčka hodně hovoří o našem současném postavení na zemi a zaměření naší osobnosti.


3. barvy vně vajíčka

Symbolizují vesmírné tělo, náš duchovní základ, pojetí světa a možnosti osobního a duchovního rozvoje.Astrální tělo a tak i jeho barvy jsou výsledkem stavu našich čaker, energetických center člověka.

Čakry v nejlepším stavu jsou otevřené a točí se. V slušném paprskovitě vyzařují. Nebo mohou být i nerozvinuté, částečně zablokované.

webmaster